top of page

TIGUAR C ™

Dzięki swoim osiągom, takim jak 20h długotrwałości lotu, Tiguar C jest bardzo dobrym wyborem do inspekcji długich odcinków oraz ciągłego monitoringu.

TIGUAR C ™

Poznaj Tiguara C - nowy samolot bezzałgowy uAvionics o rozpiętości skrzydeł 4.1m dedykowany do zastosowań cywilnych. Dowiedz się dlaczego Tiguar Civil jest niezawodnym i bezpiecznym narzędziem obserwacji i inspekcji wszędzie tam gdzie liczy się długotrwałość działania, lub do pokonania są duże dystanse.

 

Tiguar C spełnia wymagania ULC dotyczące bezzałogowców (poniżej 25kg) oraz US. Federal Aviation Administration (poniżej 55 lbs.). Tiguar nie podlega pod ITAR (International Traffic in Arms Regulations).

Zainteresowany? Możliwość przetestowania platformy. Wystarczy wysłać do nas krótki opis zastosowania.

Kotwica 1

Cechy platformy

2 MIN
20H LOTU
MONTAŻ W 2MIN

optymalna aerodynamika oraz użycie napędu hybrydowego AirHybridTM pozwala na uzyskanie niespotykanych w tej klasie parametrów lotu: długotrwałość powyżej 20h oraz zasięg powyżej 1800 km. Dzięki temu Tiguar C jest niezawodnym narzędziem obserwacji

wyposażony w system bardzo szybkiego i łatwego montażu. Przygotowanie do lotu trwa 2 minuty. Posiada modułową budowę, czyli kadłub, dwa demontowalne skrzydła, dwie demontowalne rurki ogonowe ze statecznikami. Możliwość transportu w skrzyni lub materiałowych pokrowcach.

GŁOWICA MAPUJĄCA
LIDAR

wyposażony w kamerę o rozdzielczości ponad 40 MPx dla osiągnięcia jak najbardziej precyzyjnych danych z oblotów. Tiguar może dostarczyć  danych z 10 000 ha, zebranych w ciągu jednego lotu.

samolot może przenosić na pokładzie skaner laserowy, który dzięki wysyłanej z bardzo dużą częstotliwością wiązce światła, dostarcza dużych ilości danych o podłożu. Wynikiem jest elektorniczny obraz trójwymiarowej chmury punktów. Lidar może być wykorzystany jednocześnie z głowicą mapującą. ​

  •  

POTRÓJNE BEZPIECZEŃSTWO
SERWIS 48H

wyposażony w system, w którym jednocześnie mogą pracować trzy niezależne układy autopilota. Zapewnia redundancję i pozwala na kontynuowanie lotu nawet podczas awarii dwóch z trzech autopilotów. Możliwość wyposażenia w spadochron, który zapewnia bezpieczeństwo w razie awarii.

zapewniamy kompleksową opiekę nad klientem, wsparcie decyzyjne, techniczne oraz unikalny serwis w 48h w dowolnym miejscu na terenie Polski. Opcja dostępna jest w postaci serwisu podstawowego lub pełnego, jako abonament w kilku wersjach czasowych.

Kotwica 2

Dane techniczne

Poniższa tabela zawiera specyfikację platformy Tiguara C. 

Maksymalna masa startowa
Maksymalna prędkość lotu

25 kg

160 km/h

Masa pustego
Prędkość przelotowa

14 kg

90 km/h

Maksymalna masa ładunku (czujniki + paliwo)
Prędkość przeciągnięcia

11 kg

50 km/h

Maksymalna długotrwałość lotu
Rozpiętość skrzydeł

20+ h

4.1 m

Maksymalny zasięg
Długość rozbiegu

1800 km

80 m

POBIERZ:
Kotwica 3

Wideo

Zachęcamy do obejrzenia wideo, które przedstawia kluczowe cechy i zalety Tiguara.

bottom of page