top of page

BARRACUDA ™

Sprawdzony i niezawodny płatowiec. Długotrwałość lotu 5h oraz maksymalny zasięg 450 km czyni go najlepszym wyborem dla ośrodków szkoleniowych, instytucji badawczych cywilnych jak również wojskowych.

BARRACUDA ™

Barracuda - to pierwowzór płatowców uAvionics, dostarczana ze zintegrowanym redundantnym systemem autopilota. Podwojony system sterowania zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa wykonywanych misji – co jest niezwykle ważne w zastosowaniach cywilnych. Posiadając przestrzenny kadłub, umożliwia zamontowanie nawet do 9kg wyposażenia i oczujnikowania na pokładzie.

 

Szeroki zakres prędkości lotu wraz z funkcją spin-resistance powoduje, że Barracuda to najlepszy wybór dla ośrodków szkoleniowych i instytucji badawczych.

 

Barracuda spełnia wymagania ULC dotyczące bezzałogowców (poniżej 25kg) oraz US. Federal Aviation Administration (poniżej 55 lbs). Barracuda nie podlega pod ITAR (International Traffic in Arms Regulations).

Zainteresowany? Możliwość przetestowania platformy. Wystarczy wysłać do nas krótki opis zastosowania. 

Kotwica 1

Cechy platformy

450 KM,
5H LOTU
SPRAWDZONY PIERWOWZÓR

aerodynamika pozwala na uzyskanie długotrwałość lotu powyżej 5h oraz zasięgu powyżej 450 km. Dzięki temu Barracuda jest niezawodnym narzędziem obserwacji, inspekcji a dzięki szerokiemu zakresowi prędkości lotu oraz funkcji spin-resistance świetnie sprawdza się w ośrodkach szkoleniowych.

jest to pierwszy płatowiec produkcji uAvionics, który znalazł zastosowanie m.in. w Wojskowych Zakładach Lotniczych nr. 2 w Bydgoszczy. Wiele godzin oblotów w różnej konfiguracji wyposażenia czynią Barracudę sprawdzonym rozwiązaniem do celów zarówno cywilnych jak i wojskowych.

GŁOWICA MAPUJĄCA
LIDAR

wyposażona w kamerę o rozdzielczości ponad 40 MPx dla osiągnięcia jak najbardziej precyzyjnych danych z oblotów. Barracuda może dostarczyć  danych z 3 000 ha, zebranych w ciągu jednego lotu.

samolot może przenosić na pokładzie skaner laserowy, który dzięki wysyłanej z bardzo dużą częstotliwością wiązce światła, dostarcza dużych ilości danych o podłożu. Wynikiem jest elektorniczny obraz trójwymiarowej chmury punktów. Lidar może być wykorzystany jednocześnie z głowicą mapującą. ​

  •  

POTRÓJNE BEZPIECZEŃSTWO
SERWIS 48H

wyposażony w system, w którym jednocześnie mogą pracować trzy niezależne układy autopilota. Zapewnia redundancję i pozwala na kontynuowanie lotu nawet podczas awarii dwóch z trzech autopilotów. Możliwość wyposażenia w spadochron, który zapewnia bezpieczeństwo w razie awarii.

zapewniamy kompleksową opiekę nad klientem, wsparcie decyzyjne, techniczne oraz unikalny serwis w 48h w dowolnym miejscu na terenie Polski. Opcja dostępna jest w postaci serwisu podstawowego lub pełnego, jako abonament w kilku wersjach czasowych.

Kotwica 2

Dane techniczne

Poniższa tabela zawiera specyfikację platformy Barracuda. Możliwość pobrania pełnej karty danych technicznych. 

Maksymalna masa startowa
Maksymalna prędkość lotu

25 kg

144 km/h

Masa pustego
Prędkość przelotowa

14 kg

90 km/h

Maksymalna masa ładunku (czujniki + paliwo)
Prędkość przeciągnięcia

11 kg

55 km/h

Maksymalna długotrwałość lotu
Rozpiętość skrzydeł

5 h

3.86 m

Maksymalny zasięg
Długość rozbiegu

450 km

50 m

POBIERZ:
Kotwica 3

Wideo

Zachęcamy do obejrzenia wideo, które przedstawia lot płatowca Barracuda.

bottom of page